Ara
  • BOOM AJANS

Sosyal Medya Hapları: TikTok for Business, Instagram Makaraları, Ses Tweetleri

İncelediğimiz sosyal medya pazarlama haftası: Kaçırmış olabileceğiniz bir dizi haber ve duyuru.


TikTok'un yeni reklamveren merkezi

TikTok Perşembe günü markalar ve ajanslar için yeni stüdyo merkezini tanıttı. TikTok for Business , uygulamanın 20 tek pazarında global olarak kullanılabilir ve reklamverenler için hizmetler ve reklam biçimleri barındırır. Ayrıca AR iş ortakları olan Brand Scan, teknoloji ortakları Bare Tree Media, Subvrsive ve Tommy ile çıkış yaptı. 

Neden önemsiyoruz. TikTok for Business, kitlesi büyüdükçe şirketin reklam işini oluşturmaya odaklandığına dair bir başka kanıttır .


Instagram “Reels” şimdi 3 ülkede

TechCrunch, geçtiğimiz Kasım ayında Brezilya'da piyasaya sürüldükten sonra Instagram'ın TikTok benzeri kısa biçimli video ürünü “Reels” i Fransa ve Almanya'ya genişlettiğini bildirdi . Bu sunumla Instagram, kullanıcıların Makaraları Hikayelerle sınırlamak yerine Reels'i Feed'leriyle paylaşma yeteneğini ekledi. Makaralar, kullanıcıların Profilinde ve Keşfet'te özel alan bulunan uygulamada da daha belirgindir.

Neden önemsiyoruz. Facebook'un sevmediği ve kopyalamada utanç duymadığı bir şey varsa, bu yeni başlangıç ​​tehditleri. TikTok gibi, Makaralar da kullanıcılarına videoları için 15 saniye ile sınırlı olan her türlü düzenleme aracı sunar. Facebook'un uğraştığı TikTok'un yaratıcısı cazibesi olacak mı?


Instagram Alışveriş içerik oluşturuculara açılıyor

Instagram, Instagram Alışveriş'e erişimi daha fazla işletme türüne genişletiyor . Bu, doğrudan Instagram'da mal satabilecek içerik oluşturucuları içerir. Bu değişiklikle birlikte Ticarette Uygunluk Gereksinimleri güncellemeleri gelir. İşletmeler Instagram'daki ürünleri kendi web sitelerinden “insanların tutarlı ve güvenilir bir alışveriş deneyimi yaşaması için” etiketlemelidir. Değişiklik 9 Temmuz'da yürürlüğe girecek.


Neden önemsiyoruz. Ticaret Instagram (ve ana Facebook) için önemli bir odak noktasıdır. Bu hamle, içerik oluşturucuları ve daha küçük işletmeleri Alışveriş bölümüne getiriyor. YouTube , içerik oluşturucuların platformda mal satmalarını zaten sağlıyor.


TikTok'un algo takipçilerinizi umursamıyor

Bir videonun daha fazla takipçisi olan bir hesap tarafından yayınlanması durumunda daha fazla görüntüleme almasına rağmen, bu hesabın daha geniş bir takipçi tabanı oluşturması nedeniyle ne takip sayımı ne de hesabın daha önce yüksek performanslı videolara sahip olup olmadığı doğrudan faktörlerdir öneri sisteminde ”diyor TikTok bir öneriyle öneri algoritmasının nasıl çalıştığını açıkladı .


Neden önemsiyoruz. TikTok'un #ForYou sayfasının düzenli bir serendipity çekimi gibi hissetmesinin en büyük nedenlerinden biri, dikkate almadığı şeydir . Instagram ve diğer sosyal medya ağlarının aksine, “no-names” videoları TikTok'taki kalp atışlarında viral olabilir, çünkü takipçi sayısı ve geçmiş performans algoritmanın kullandığı sinyaller değildir. Bu, keşif ve markalar da dahil herkes için #ForYou altını vurmak için çok daha fazla fırsat olduğu anlamına gelir. 


TikTok'un YouTube bölgesine taşınması: Eğitim içeriği


#LearnOnTikTok ile etiketlenen TikTok videoları zaten yaklaşık 8 milyar (“b” ile) görüntüleme toplamıştır. Ve daha büyük düşünüyor. Daha büyük. BBC, TikTok'un platform için profesyonel eğitim videoları oluşturmak için üniversitelere, hayır kurumlarına ve diğerlerine ödeme yaptığını bildirdi .

"İleriye baktığımızda, LearnOnTikTok, geniş bir profesyonel içeriğe sahip iş ortaklarına ve içerik oluşturuculara yatırım yapmakla ilgili," diyor TikTok Avrupa genel müdürü BBC'ye.

Neden önemsiyoruz. “Mikro öğrenme” olarak adlandırılanların potansiyeli çok büyük. Aynı zamanda bir YouTube elyafı haline gelen "nasıl yapılır" türü hakkında da kalabalıklaşıyor. 

Tastemade'den “Şef gibi soğan nasıl kesilir” konulu bir video çekin. TikTok versiyonu yaklaşık bir aydır piyasaya çıktı ve 20 milyondan fazla görüntüleme, 3.6 milyon beğeni, 12.1 milyon yorum ve yaklaşık 50 bin hisse aldı. Bir yıldan uzun süredir devam eden videonun YouTube sürümündeki istatistikler: 19 bin görüntüleme, 595 beğeni ve 34 yorum.


Beni şimdi duyabiliyorsun: Audio Tweets geliyor


Twitter iOS'ta sesli Tweet'leri çıkardı. Bu bir test ve şu anda sınırlı bir kullanıcı grubu için kullanılabilir, ancak şirket önümüzdeki haftalarda iOS'ta herkes tarafından kullanılabilir olacağını söylüyor.

Twitter, “Metin kullanarak söylenmemiş veya yorumlanamayacak çok şey var, bu yüzden ses Tweet'lemenin hem dinleyiciler hem de hikaye anlatıcıları için daha insani bir deneyim yaratacağını umuyoruz” dedi. Sesli tweet'ler 140 saniyeye kadar uzunlukta olabilir, ancak zaman sınırını aşarsanız, yeni bir sesli tweet bir iş parçacığında otomatik olarak başlar.

Neden önemsiyoruz. Bu Twitter'a başka bir medya boyutu getiriyor. Elbette, bir grup insanın birbirini ileri geri bağırdığını görebiliyorduk, ancak kullanıcıların ve marka seslerinin insanları yeni yöntemlerle meşgul etme olasılıklarını da görebiliriz.


0 görüntüleme