Ara
  • BOOM AJANS

Platformun hikaye anlatımı stilini benimseyerek dönüşüm sağlayan TikTok reklamları oluşturun

Yayın içi reklamlar, TikTok reklamlarıyla başlamak için harika bir yerdir, ancak yalnızca diğer platformlardaki reklamları yeniden kullanmaz.


Çoğu sosyal medya platformu gibi, TikTok da yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşmak isteyen markalara reklam satarak faturalarını öder. TikTok'taki en popüler reklam türü, Snapchat reklamlarını veya Instagram / Facebook hikaye reklamlarını yansıtan "Yayın İçi Reklam" dır. Bu yayın içi reklamlar, TikTok'un kişiselleştirilmiş ana sayfası olan “Sizin İçin” sayfasında organik içerik arasında yayınlanmaktadır.


TikTok yolculuğuna başlayan pazarlamacılar için, küçük bir bütçeyle test edebileceğiniz ve öğrenebileceğiniz için feed-in reklamları başlamak için harika bir yerdir. Bu tür reklamlar aynı zamanda TikTok'un performans pazarlamacıları için ana aracıdır, çünkü açılış sayfalarına ve uygulama mağazasına doğrudan tıklamalara izin verir.

TikTok'un self-servis reklam platformu ve satış ekipleriyle rezervasyon yapmak dahil olmak üzere, yayın içi reklamlar satın almanın çeşitli yolları vardır. TikTok'ta fiyatlandırma genellikle diğer platformlardan çok daha iyi, ancak markalar TikTok'a akın ettikçe fiyatlar sürekli artıyor. TikTok'un hedefleme yetenekleri diğer platformların gerisinde kalırken, şirketin bunları hızla geliştirdiğini belirtmek gerekir.


TikTok'taki yayın içi reklamlarınızdan en iyi sonuçları almak için şu yönergeleri göz önünde bulundurun:

Diğer platformlardan reklamları tekrar kullanmayın: Bu, markaların yaptığı yaygın bir hatadır: en iyi performans gösteren Instagram hikayesini veya Snapchat reklamı reklam öğelerini TikTok reklamları olarak yeniden konumlandırmak. Bu platformlar tamamen farklı bir görsel estetik ve hikaye anlatma normlarına sahiptir, böylece içerik TikTok'a yapışır. Yer dışında hissediyor ya da daha da kötüsü “AD!” Diye bağırıyor. Yeniden tasarlanan reklam reklam öğesinin düşük performans göstermesi şaşırtıcı değildir. Bir TikTok reklamı için en iyi reklam öğesi, herhangi bir yerel TikTok içeriği parçası gibi görünür ve hissedilir.


TikTok stili ile yaratıcılığınızı koruyun: Instagram veya YouTube'da iyi performans gösteren parlak ve zarif reklam öğesi, TikTok'ta çok yersiz hissedecek. Bunun yerine, Marka Kanalları için TikTok yerel videoları oluşturmak için aynı en iyi uygulamaları izleyin. Popüler reklamlar, popüler TikTok hikaye anlatımı stillerine uyar, popüler trendlerden yararlanır ve ilgili müzik ve sesleri içerir. Ayrıca, reklamınızdaki müzik için bir lisans satın almanız gerekir.


Reklamlarınızı geliştirmek için etkileyicileri düşünün: Popüler TikTok etkileyicilerini işe almak, pazarlamacıların reklam içeriğine daha doğal bir his vermek için kullandıkları bir stratejidir. Başarılı TikTok etkileyicileri, reklamınızı platforma organik ve nihayetinde daha ilgi çekici bir şekilde süslemenize yardımcı olabilir. Etkileyenler ayrıca TikTok merkezli eğilimlerin kampanya hedefinizle en iyi şekilde nasıl entegre edileceğine yardımcı olabilir. TikTok'un reklam platformu, birlikte çalışacak etkileyicileri tanımlamak için iyi bir başlangıç ​​olabilecek İçerik Oluşturucu Pazarı ile entegre edilmiştir.  

0 görüntüleme